Після скасування кріпосного права (1861 р.) у розвитку початкової освіти значну роль відігравало земство. Воно відкривало і утримувало початкові двокласні школи, орга­нізовувало вчительські курси. Саме земство на чолі з поміщиком Колокольцевим збудувало школу в с. Мала Рогань (1902 р.).

Через матеріальні нестатки переважна більшість дітей, що навчались, вибувала з початкової школи, не закінчивши її. За даними перепису 1897 року серед чоловічого населення віком 9-49 років було лише 24% письменних. Після Великої Жовтневої Соціалістичної революції уряд прийняв по­станову «Про запровадження обов'язкового загального початкового навчання на Україні», згідно якої всі діти і підлітки віком від 8 до 15 років мали бути охоплені освітою.

У 1934 році в селі поряд зі старим приміщенням було збудовано додаткове, що дало можливість перейти на семирічне навчання. Директором школи була Сльот Ольга Сергіївна.

В час воєнного лихоліття школа тимчасово не працювала. Після визволення Малої Рогані 1 жовтня 1943 року було поновлено навчання. У грудні 1958 року Верховна Рада СРСР прийняла Закон «Про зміцнення зв'язку школи з життям і про дальший розвиток системи народної освіти в СРСР». Згідно з цим законом середня освіта мала здійснюватися у два етапи: перший — восьмирічна неповна середня загальноосвітня трудова політехнічна школа, обов'язкова для всіх дітей шкільного віку; другий етап давав повну середню освіту. Таким чином, Роганська семирічна школа №2 була реорганізована у восьмирічну.

В 70-ті роки в основному було завершено перехід до загальної середньої освіти молоді. В 1974 році в коротких строк, за три місяці, було збудовано нове типове приміщення школи на 320 учнів (директор Томах Григорій Михайлович).

У 80-ті роки Роганська восьмирічна школа стала дев'ятирічною, а з 1993 року набула статусу середньої одинадцятирічної.

1993/2007 роки - школу очолював Рубан Олександр Іванович. В цей час школа ввійшла до Всеукраїнської мережі шкіл сприяння здоров'ю.

З 2007 року директором школи є Коваленко Алла Федорівна.

27 січня 2021 року рішенням V сесії VІІІ скликання Вільхівської сільської ради школу перейменовано на Комунальний заклад "Малороганський ліцей Вільхівської сільської ради Харківського району Харківської області"

Кiлькiсть переглядiв: 973